EKVÁDOR

OBECNÉ INFORMACE – EKVÁDOR

Měna – USD, americký dolar. V oběhu jsou také lokálně ražené mince nominálních hodnot 1–50 centů. V případě hotovosti doporučujeme mít maximálně dvacetidolarové bankovky, jelikož na většině míst neakceptují padesáti- a stodolarové. Síť bankomatů je poměrně hustá, na jeden výběr nelze vybrat více než 500 USD (podle banky). Cash Advance pro karty Mastercard je poskytován bankou Banco del Pacifico. Ve většině restaurací, hotelů a supermarketů akceptují běžné platební karty.

Elektrická síť – Funguje s napětím 110 V a americkým typem zásuvek (nutnost adaptérů)

Telefonní předvolba – 00593

Časové pásmo
(není zaveden letní čas): Kontinent GMT – 5, Galapágy GMT – 6

Mobilní síť – Funguje na 850 MHz (je zapotřebí quad band telefon)

Očkování – Ačkoliv pro vstup do Ekvádoru, Kolumbie a Peru není povinné žádné očkování a za dobu naší činnosti jsme nezaznamenali žádný případ, rozhodně doporučujeme mít platné vakcíny na žloutenku A (příp. B), tyfus, tetanus a v případě návštěvy Amazonie také vakcínu proti žluté zimnici. V případě delšího pobytu v Amazonii je vhodné poradit se se specialistou na tropickou medicínu ohledně antimalarické profylaxe. Při kratším pobytu v turistických oblastech je potřeba používat repelent, dlouhé rukávy i nohavice a moskytiéru.

Voda – Vodu z kohoutku nelze doporučit pro běžnou spotřebu. Pouze pro umývání nádobí a osobní hygienu lze vodu z kohoutku použít, pro pití a vaření je třeba koupit vodu balenou.

Pojištění – Zdravotnický systém a péče poskytovaná státem je na velmi nízké úrovni a s velmi špatnou dostupností služeb. Privátní kliniky, nemocnice a další zařízení disponují kvalifikovaným personálem, moderním vybavením a kvalitním zázemím, avšak všechny úkony je třeba hradit na místě, proto doporučujeme uzavřít takové cestovní pojištění, které kompenzuje případné výdaje v celém rozsahu.

Mořská nemoc – Hlavně při okružních plavbách na Galapágách se může projevit mořská nemoc. Pokud již víte, že jste na pohyb na moři citliví, doporučujeme zvolit takový typ lodě, který riziko mořské nemoci výrazně sníží. Jedná se hlavně o široké motorové lodě pro více pasažérů a katamarány. V síti lékáren je běžně dostupný lék MAREOL proti projevům nevolnosti, který je třeba vzít 30–60 minut před plavbou.

Důležité kontakty: Tísňové volání – 911, hasiči – 102, Červený kříž – 131, policie – 101 Ecuadmc (24/7) – +593 095 00 85 25, Konzulát ČR Lima – 0051-1/264 33 74, 264 33 81

CO VZÍT S SEBOU: Opalovací krém s faktorem 35 a více, sluneční brýle, repelent proti hmyzu, čepici proti slunci, lehké trekové boty (pevné sandály, příp. hybridní), kotníkové trekové boty, plavky, lehké dlouhé kalhoty, krátké kalhoty, trička s krátkým i dlouhým rukávem, větrovku nebo goretexovou bundu, pláštěnku, batoh pro denní výlety, vodotěsný Ziplog na dokumenty a citlivé vybavení, adaptéry na zásuvky, nabíječky a zásobu baterií, hodinky, fotoaparát, dalekohled, čelovku. Předepsané léky a osobní lékárničku.

ŠNORCHLOVÁNÍ NA GALAPÁGÁCH ŠNORCHLOVÁNÍ NA GALAPÁGÁCH

Sestřih záběrů pod hladinou oceánu

NOVÉ FOTKY NA FLICKRU NOVÉ FOTKY NA FLICKRU

Výběr nejlepších fotek za uplynulý rok z akci realizovaných v Ekvádoru, Kolumbii a Panamě

Všechny novinky

 
DMC TRAVEL Cía.Ltda.

Malecon Alberto Santos 1846
Bahía de Caraquez
ECUADOR

TELEFON: +593 52 691 541
MOBIL: +593 99 500 8525
Email:
Web: www.ecuadmc.cz

Skype:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.