Destinace - Ekvádor - Amazonie

Oblast Amazonie, známá také jako „El Oriente“, je nížinnou oblastí deštného pralesa ve východní části země a představuje téměř polovinu celkové rozlohy Ekvádoru, ačkoliv zde žije méně než 5 % z celkového počtu obyvatel. Ekvádorská Amazonie je jedním z nejbohatších ekosystémů na světě. Co se týká biologické rozmanitosti, doposud bylo popsáno 1 600 druhů ptáků, 415 obojživelníků a více než 4 500 druhů orchidejí. Mezi nejvýznamnější etnické skupiny obyvatel patří Achuar, Andoa, Cofan, Kichwa, Shuar, Siona, Secoya, Shiwiar, Waorani a Zapara. Ekvádorský deštný prales je místo, kde působení lidské činnosti ještě nestačilo zničit jedinečný ekosystém a nabízí intenzivní kontakt s přírodou, hojnou vegetací a rozmanitou faunou.

Mezi světové unikáty patří hlavně rezervace Cuyabeno a národní park Yasuní, kde se doposud objevují nové druhy živočichů a na jejichž území pobývají nekontaktované původní indiánské kmeny. 


Dalším obrovským přínosem pro lidstvo je výzkum nativních rostlin, z kterých se získávají extrakty pro farmaceutický průmysl. V oblasti působí množství mezinárodních organizací, které rozvíjejí vědecké, sociální a komunitární projekty. 

DMC TRAVEL Cía.Ltda.

Malecon Alberto Santos 1846
Bahía de Caraquez
ECUADOR

TELEFON: +593 52 691 541
MOBIL: +593 99 500 8525
Email:
Web: www.ecuadmc.cz

Skype:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.