CUYABENO

Přírodní rezervace hluboko v ekvádorské Amazonii. Cuyabeno se nachází uprostřed tropického deštného pralesa, v chráněné zóně provincie Sucumbios na severovýchodě země. Po dvou hodinách jízdy z Lago Agrio je třeba pokračovat další dvě hodiny motorovou kánoí až do centra rezervace Laguna Grande. Celá oblast leží v nadmořské výšce 200–280 metrů. Region je komplexem říčních toků, jezer a zatopeného pralesa. Chráněná oblast pokrývá více než 604 000 hektarů primárního deštného pralesa s obrovským množstvím flóry a fauny, včetně neotropických druhů, jako jsou říční delfíni, tapíři, kapybary, kajmani, anakondy, oceloti, opice a piraně. V rezervaci žije 515 do dnešního dne zaznamenaných druhů ptáků, od papoušků, tukanů až po harpyje pralesní. Kromě toho se zde nachází zhruba 12 000 druhů rostlin.

V Cuyabenu existuje dobrá turistická struktura pro milovníky přírody. Eko-lodge se nachází na obou březích řeky Cuyabeno a hlavně okolo jezera. Mimo aktivity spojené s turismem a výzkumem spolupracují tyto lodge s místními komunitami kmene Siona, pro které je práce s turisty vhodným přivýdělkem v poměrně tvrdých podmínkách deštného pralesa.

 

DMC TRAVEL Cía.Ltda.

Malecon Alberto Santos 1846
Bahía de Caraquez
ECUADOR

TELEFON: +593 52 691 541
MOBIL: +593 99 500 8525
Email:
Web: www.ecuadmc.cz

Skype:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.