COTOPAXI

Národní park Cotopaxi je nejnavštěvovanějším parkem kontinentálního Ekvádoru. Jeho jméno je odvozeno od jedné z nejvyšších aktivních sopek na světě – stratovulkánu Cotopaxi s výškou 5 897 metrů nad mořem. Nachází se pouhé dvě hodiny jízdy na jih od Quita. Téměř dokonalý kuželovitý tvar sopky je dominantou celého národního parku a je motivem mnoha fotografií jako ikona ekvádorských hor. Od výšky pěti tisíc metrů je pokryt ledovcem. Národní park, který má rozlohu více než 33 000 hektarů, je domovem mnoha druhů nativní a endemické fauny. Při pobytu v parku lze spatřit i divoké koně či kondora. Mezi atrakce patří procházka okolo Laguny Limpiopungo nebo výšlap tří set výškových metrů k horské chatě Jose Ribas, která je zároveň základnou pro horolezce. Pro zájemce zajistíme výstup na vrchol se specializovaným průvodcem a veškerým vybavením. Ačkoliv se jedná o méně náročný výstup, je třeba počítat s dostatečnou aklimatizací.

V národním parku jsou místa vyhrazená pro tábořiště, ale také sjezdové tratě pro horská kola – downhill, který se stal v poslední době velmi populární.

DMC TRAVEL Cía.Ltda.

Malecon Alberto Santos 1846
Bahía de Caraquez
ECUADOR

TELEFON: +593 52 691 541
MOBIL: +593 99 500 8525
Email:
Web: www.ecuadmc.cz

Skype:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.