QUITO

Hlavní město Ekvádoru, kde dnes žijí téměř tři miliony obyvatel. Nachází se v nadmořské výšce 2 800 metrů na úbočí aktivního vulkanického masivu Pichincha. Quito je pro mnohé cestovatele, kteří přilétají na mezinárodní letiště – Mariscal Sucre, obvykle vstupní branou do Ekvádoru.

Quito se stalo, společně s Krakovem, prvním městem zapsaným na seznam organizace UNESCO jako kulturní dědictví lidstva. Jeho historické centrum bylo založeno španělskými dobyvateli v roce 1534 a dnes je živým muzeem tradičního španělského stylu a koloniální architektury. Paláce, katedrály, kostely a mnohá náměstí jsou ukázkami tradičního umění známého jako „Escuela Quiteña“. Quito je také občas zmiňováno jako Florencie Ameriky. Město je rozděleno do tří administrativních částí a geografických oblastí: sever, střed a jih.

Severní část je moderní civilizované město, plné moderní architektury, a zde se také nachází většina správních sídel, obchodních center, rezidenčních čtvrtí, ambasád a také centra nočního života. Střed města zabírá historickou část, s uličkami, náměstími, kulturními památkami a mnoha muzei.

Jižní část města expanduje nejrychleji a je považována za rezidentní část sociálně slabší třídy, bez většího turistického významu. Jedním ze symbolů Quita je návrší Panecillo, s velkou hliníkovou sochou Panny Marie (Virgen de Legarda) a vyhlídkovou terasou, která nabízí krásné výhledy na celé město.

Další atrakcí je kabinová lanovka stoupající k jednomu z vrcholů sopky Pichincha, až do výšky 4 200 m, a za ideálních podmínek nabízí nádherný výhled na zasněžené sopky, které Quito obklopují. Pouze pár kilometrů na sever od Quita leží známá turistická citadela Mitad del Mundo, v jejíž těsné blízkosti se nachází také etnografické muzeum Inti Ñan, které nabízí zajímavou expozici ekvádorských kultur a demonstraci fyzikálních fenoménů přímo na rovníku.

Noční život Quita je soustředěn v zóně zvané Mariscal, mezi ulicemi Reina Victoria, Amazonas, José Calama a Wilson. V této oblasti je nejvíce barů, diskoték, internetových kaváren, hostelů, restaurací a klubů se všemi druhy hudby.

DMC TRAVEL Cía.Ltda.

Malecon Alberto Santos 1846
Bahía de Caraquez
ECUADOR

TELEFON: +593 52 691 541
MOBIL: +593 99 500 8525
Email:
Web: www.ecuadmc.cz

Skype:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.