Destinace - Ekvádor - Pobřeží

Tropický region lemující pobřeží Tichého oceánu. Celá oblast je rozdělena na šest provincií: Esmeraldas, Manabí, Santa Elena, Guayas, El Oro a Los Rios. Ačkoliv má Ekvádor 2 237 kilometrů pobřeží, na kontinentální Ekvádor připadá pouze okolo 700 kilometrů.

Pobřeží zvané „Costa“ nabízí nádherné a čisté pláže, útesy, skalní formace a zálivy, obchodní přístavy, malé rybářské vesnice a prázdninová střediska. Po celý rok si můžete užívat čisté a teplé vody Pacifiku, vynikající gastronomie, přívětivosti zdejších obyvatel a bezpočtu turistických aktivit.

Několik rezervací, jako jsou NP Machalilla, Manglares-Churute, poskytuje také různé alternativy pro „eko-aktivity“ či adrenalinové sporty. Ruta del Sol neboli Stezka Slunce je pobřežní silnice kopírující pobřeží Tichého oceánu. Po celé její délce se vyskytuje přes sto úžasných pláží a některé z nich zcela neosídlené.

Zde se nachází vše od největšího ekvádorského plážového střediska Salinas přes chráněný národní park Machalilla s jednou z nejkrásnějších pláží v Jižní Americe „Los Frailes“ až po ostrov Isla de la Plata. Každé léto od června do září se sem připlouvají pářit z Antarktidy stovky keporkaků a jejich pozorování patří mezi nejkrásnější přírodní úkazy. Na celém pobřeží se nacházejí i některé z nejlepších spotů pro surfování v Jižní Americe, jako například: Ayampe, Montañita, San Mateo, Punta Bellaca, Canoa a další. Klima je tropické, horké a vlhké na severu až po horké a suché na jihu. Průměrná teplota je 24 °C (18 °C až 30 °C), klima je ovlivněno oceánskými proudy El Niño (teplý) ze severu a Humboldtův (studený) z jihu.

DMC TRAVEL Cía.Ltda.

Malecon Alberto Santos 1846
Bahía de Caraquez
ECUADOR

TELEFON: +593 52 691 541
MOBIL: +593 99 500 8525
Email:
Web: www.ecuadmc.cz

Skype:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.