Galapágy

Bezpochyby nejatraktivnější destinace v Ekvádoru a také v naší nabídce. Galapágy, známé jako okouzlující ostrovy, se nacházejí v Tichém oceánu, 1 000 km východně od ekvádorské pevniny, přímo na rovníku. Galapágy jsou velmi pravděpodobně nejpozoruhodnější ostrovy na Zemi kvůli jejich jedinečné biodiverzitě a množství endemické fauny. Z hlediska přírody jde o jeden z posledních rájů na zemi.

Galapágy (mořská rezervace) byly vyhlášeny organizací UNESCO jako součást světového dědictví v roce 2001. Celková plocha zahrnuje 133 000 kilometrů čtverečních a je právem považována za jednu z top světových potápěčských destinací díky rozmanitému podmořskému životu. Toto neuvěřitelné místo na Zemi se skládá z 19 ostrovů a více než 40 ostrůvků s bílými písečnými plážemi, tmavými útesy, lávovými formacemi, jedinečnou krajinou a hlubinami křišťálově čisté vody plné exotických rostlin a živočichů. K největším zážitkům na Galapágách patří ojedinělý jev, kdy většina endemických živočichů nemá žádný přirozený strach z lidí a nechá se pozorovat z bezprostřední blízkosti.

Překvapivě vysoký počet endemických druhů se vyskytuje pouze zde. Mezi ně patří želvy sloní, pěnkavy Darwinovy, několik druhů stromu scalesia, nelétaví kormoráni, mořští leguáni, terejové modronozí, žraloci galapážští a velké množství hmyzu. Mnoho z endemických živočichů se vyskytuje pouze na jediném ostrově (např. Española, Isabela, Genovesa). Nádherné fregatky, albatrosi, kladivouni, rejnoci či karety zelené pak patří mezi nativní živočichy. Nalezneme zde 23 druhů suchozemských plazů: 3 druhy leguánů, 7 lávových ještěrek, 9 gekonů, 3 hady a 1 druh sloní želvy (který se v průběhu tisíciletí vyvinul do 14 různých poddruhů vyskytujících se na různých ostrovech.

Všeobecné informace:

Klima na Galapágách je subtropické a je ovlivňováno především teplým mořským proudem El Niño a chladným Humboldtovým proudem.

Rok je rozdělen na dvě hlavní období.
Horké období od prosince do května: teplota vzduchu prosinec 25,4 °C – květen 26,8 °C, teplota moře prosinec 23,2 °C – květen 24,5 °C. Více srážek

Suché období od června do listopadu: teplota vzduchu červen 25,2 °C – listopad 24,4 °C, teplota moře červen 23,3 °C – listopad 22,8 °C. Méně srážek

Pokud budete mít zájem o podrobné informace o této úžasné destinaci, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám je poskytneme.                   

DMC TRAVEL Cía.Ltda.

Malecon Alberto Santos 1846
Bahía de Caraquez
ECUADOR

TELEFON: +593 52 691 541
MOBIL: +593 99 500 8525
Email:
Web: www.ecuadmc.cz

Skype:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.