SANTA CRUZ

Nejlidnatější ostrov celého souostroví, který má okolo dvaceti tisíc obyvatel. Letiště na sousedním ostrově Baltra je pro většinu turistů vstupním místem na Galapágy. Asi hodinu cesty přes celý ostrov na jih se nachází Puerto Ayora, největší osídlení na souostroví, které je zároveň centrem Galapág. Je zde vybudována vyspělá turistická infrastruktura, s mnoha hotely, přístavem, obchody, restauracemi a dalším zázemím. V místním přístavu kotví jednou za čas všechny lodě, které jsou na okružní plavbě a zde se zásobují, stejně jako plachetnice a katamarány z celého světa, pro něž jsou Galapágy strategickým bodem na ose Panama–Polynésie. Při pobytu na ostrově lze podniknout různé aktivity jako například: jednodenní výlety lodí po okolních ostrovech, plavby s potápěním, výlety po okolí, na pláže či projížďky na kolech. Puerto Ayora je domovem výzkumné stanice Charlese Darwina, která se významnou měrou podílí na výzkumu, záchraně a konzervaci jedinečného a citlivého ekosystému.

Na vysočině ostrova Santa Cruz se vyskytuje hojná vegetace scalésií a také množství geologických útvarů známých jako lávové tunely, připomínajících jeskyně. Obývá jej velká populace želv sloních, které lze pozorovat právě zde, v jejich přirozeném prostředí.

Mezi další atraktivní lokality ostrova patří:

- Tortuga Bay, překrásná bílá pláž s možností relaxu, koupání a mořských kajaků
- Las Grietas, tektonické trhliny s křišťálově čistou brakickou vodou
- El Garrapatero, osamělá pláž na východní straně ostrova
- Los Gemelos, vulkanické prolákliny
- Reserva El Chato
- Playa de los Perros
- Playa la Estación
- Cerro Crocker
- Playa Bachas
- Cerro Dragon

DMC TRAVEL Cía.Ltda.

Malecon Alberto Santos 1846
Bahía de Caraquez
ECUADOR

TELEFON: +593 52 691 541
MOBIL: +593 99 500 8525
Email:
Web: www.ecuadmc.cz

Skype:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.