Kolumbie

Nádherná a po dlouhá léta neprávem opomíjená země je v naší nabídce opravdovou lahůdkou. Masovým turistickým ruchem doposud nedotčená Kolumbie neměla z bezpečnostního hlediska právě nejlepší pověst, ale to již dávno neplatí. Pohostinnost, otevřenost a ochota zdejších lidí jsou vyhlášené daleko za hranicemi země. Svojí rozlohou se řadí mezi největší státy jižní Ameriky. Západní pobřeží omývají teplé vody Tichého oceánu a severní hranici tvoří průzračné Karibské mořem. Eklektická směs kultur, etnik a přírodního bohatství je velmi pestrá. Pětitisícové vrcholky Andské kordillery s věčným sněhem jsou v přímém kontrastu s hustou a zelenou vegetací amazonského deštného pralesa. Divoké pláže Pacifiku, koloniální města, tradiční vesnice v horách nebo národní parky na karibském pobřeží tvoří dohromady výjimečnou směsici barvitého světa, známého třeba z Marquézových knih.

Hlavní město Bogota je gigantickou pulzující metropolí se vším, co k tomu patří. Koloniální náměstíčka a paláce v centru okolo čtvrti La Candelaria skrývají světoznámé muzeum zlata či Boterovu galerii. Majestátní vrcholek Montserrat tyčící se nad městem nabízí možnost poznat Bogotu z odlišné perspektivy.
V dostupné vzdálenosti z hlavního města doporučujeme také solnou katedrálu a důl Zipaquira nebo legendami opředené jezero Guatavita.

Samostatnou kapitolou Kolumbie je kávový region, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Oblast mezi městy Pereira, Manizales, Armenia je plná haciend a farem produkujících nejlepší světovou kávu. Národní park Los Nevados, tradiční „pueblo“ Salento, Filandia, výpravné exkurze po plantážích, projížďky na koních a další aktivity – to vše lze realizovat ve spojení s pobytem v některém z boutique hotelů s welness a spa zázemím.

Karibské pobřeží je vyhledáváno pro své celoročně příjemné klima. Nádherné koloniální město Cartagena s pevností San Felipe, karneval ve městě Baranquilla, průzračné vody a deštný prales v národním parku Tayrona, původní kultury na úpatí pohoří Sierra Nevada de Santa Marta nebo ostrovy Rosario či vzdálenější resorty na ostrově San Andres patří mezi top lokality, které by při návštěvě Kolumbie neměly zůstat stranou naší pozornosti.

Další doporučená místa, která disponují výbornou infrastrukturou a patří mezi turisticky atraktivní:

• Medellin
• Villa de Leyva
• Santa Marta
• Taganga
• La Guajira
• Los Llanos
• Leticia
• Pro potápěče zajistíme také okruh s pobytem na lodi v lokalitě NP Malpelo

Created with flickr badge.
ŠNORCHLOVÁNÍ NA GALAPÁGÁCH ŠNORCHLOVÁNÍ NA GALAPÁGÁCH

Sestřih záběrů pod hladinou oceánu

NOVÉ FOTKY NA FLICKRU NOVÉ FOTKY NA FLICKRU

Výběr nejlepších fotek za uplynulý rok z akci realizovaných v Ekvádoru, Kolumbii a Panamě

Všechny novinky

 
DMC TRAVEL Cía.Ltda.

Malecon Alberto Santos 1846
Bahía de Caraquez
ECUADOR

TELEFON: +593 52 691 541
MOBIL: +593 99 500 8525
Email:
Web: www.ecuadmc.cz

Skype:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.