Panama

Poměrně malá země ve srovnání s jižními sousedy je známá především díky uměle vybudovanému kanálu, který je zásadním dopravním uzlem a spojnicí mezi Atlantickým a Tichým oceánem. Toto velkolepé dílo, které slaví již sto let od svého otevření, je dodnes monumentálním technologickým počinem považovaným za osmý div, který přijíždějí obdivovat návštěvníci z celého světa. Na jižním konci kanálu se nachází moderní velkoměsto Ciudad de Panama, které je postaveno nedaleko prvního španělského osídlení. Koloniální část Panamy tak kontrastuje s novými mrakodrapy finančního a obchodního centra tohoto kosmopolitního města s lidmi všech národností.

I přes menší rozlohu je Panama obdařena nádhernou přírodou. Vlhké tropické klima, hustá vegetace a malá nadmořská výška jsou ideální pro porosty deštných pralesů, v nichž se nachází hned několik národních parků v dostupné vzdálenosti od komfortního zázemí města. Nedaleko Panama City se nachází NP Soberania a zajímavé okolí Gatunského jezera.

Na severozápadu země je exotická provincie Bocas del Toro, s četnými ostrůvky, malebnou architekturou vesniček na břehu průzračně tyrkysových vod Karibiku. Lokalita je častým cílem milovníků vodních sportů a tropických pláží.

Na jih, blíže do vnitrozemí, leží provincie Chiriqui s nejvyšší horou Panamy sopkou Baru (3 475 m n. m.), s mírnějším podnebím vhodným k pěstování kávy. Mezi turisticky zajímavé aktivity, které zde lze provozovat, patří hlavně trekking, horolezectví, pozorování ptáků a rafting na divoké vodě.

Provincie Veraguas hraničí s oběma oceány a kromě čtyřiceti ostrovů se zde nachází také přístav Puerto Mutis, který slouží jako startovní místo pro výpravy do NP Coiba či Malpelo.

Údolí Valle del Anton je velmi atraktivní díky celoročně příjemnému klimatu, jedinečná komunita v obydleném kráteru nabízí zoologickou zahradu, projížďky na koních, pozorování fauny a flóry či treky po okolí.

Souostroví San Blas na východě země patří mezi civilizací nejméně dotčené regiony. V Karibském moři se zde nachází více než 365 ostrovů, z nichž okolo 52 je domovem pro původní indiánskou komunitu Kuna. Domorodci se živí tradičním způsobem rybolovu a výrobou řemeslně zpracovaných textilií. Teplé a čisté vody jsou ideální ke koupání a šnorchlování.

Created with flickr badge.
ŠNORCHLOVÁNÍ NA GALAPÁGÁCH ŠNORCHLOVÁNÍ NA GALAPÁGÁCH

Sestřih záběrů pod hladinou oceánu

NOVÉ FOTKY NA FLICKRU NOVÉ FOTKY NA FLICKRU

Výběr nejlepších fotek za uplynulý rok z akci realizovaných v Ekvádoru, Kolumbii a Panamě

Všechny novinky

 
DMC TRAVEL Cía.Ltda.

Malecon Alberto Santos 1846
Bahía de Caraquez
ECUADOR

TELEFON: +593 52 691 541
MOBIL: +593 99 500 8525
Email:
Web: www.ecuadmc.cz

Skype:
Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.